Snap shooting

Snapshooting

Snap shooting je technika streľby, kedy sa rýchlim pohybom vykloníte spoza prekážky a vystrelíte na súpera. Následne sa vrátite do zákrytu za prekážku. Ako keď sa snažíte niečo rýchlo odfotiť. Len „cvak“ a ste preč.

 

V paintballe bude snap shooting využívať stále. Čím lepšie si ho osvojíte, tým máte väčšiu šancu trafiť súpera a vyhrať zápas.

 

V súčasnosti sa využíva viacero techník pri snap shootingu.

 

Postavte sa do základného postoja za prekážku. Stojte čelom k prekážke a nohy majte v jednej línii s ramenami. Pripravte sa k streľbe. Stojte tak, aby 70% váhy bolo na vašej vonkajšej nohe, teda tej nohe z ktorej strany sa idete vystrčiť z prekážky. Najprv sa vystrčte s hlavou. Zistite, kde je váš cieľ. Presne ho zamerajte aby vám jeho poloha zostala v hlave ako fotka a keď sa následne vrátite za prekážku musíte vidiel cieľ vo svojej pamäti aj cez prekážku.

 

snapshooting

 

1. technika

Pri prvej technike sa budete ohýbať len v páse. Predstavte si, že stredom vašej vzduchovej fľaše ide os. Okolo nej sa budete ohýbať s celým značkovačom. Teda spoza prekážky vystrčíte iba hlavu, zásobník a značkovač. Nehýbte nohami. Celý pohyb sa vykonáva len hornou časťou tela.
Výhodou tejto techniky je, že ste pre súpera veľmi malým cieľom.
Nevýhodou však je, že je o niečo pomalšia ako 2. technika .

 

2. technika

Pri tejto technike sa neotáčate okolo pomyselnej osi ale používate vaše nohy. Presuňte váhu na vonkajšiu nohu, aby sa celé telo posunulo do strany. Po streľbe zase presuniete váhu na druhú nohu. Značkovač zostáva stále v rovnakej polohe. Vôbec s ním nemusíte hýbať. Pri tejto technike vychádza spoza prekážky vaša hlava, značkovač so zásobníkom a lakeť. Ten sa snažte mať čo najviac pri tele.
Výhoda techniky je jej rýchlosť.
Nevýhodou tejto techniky však je, že vysúvate z poza prekážky aj svoj lakeť. Teda ste pre súpera väčší ciel.

 

Vystrčený lakeť hráča býva pri snap shootingu častým miestom zásahov. Lakeť vytŕča alebo neprilieha k telu a hráči doň dostávajú zbytočné zásahy.

 

Pri kľačaní, kľačte na tom kolene, na ktorú stranu hráte. Zväčšujete si tým stabilitu a rýchlejšie sa schovávajte za prekážku.

 

Pri trénovaní je dobré použiť spoluhráča na zrkadlenie. Vzájomne si skvele skontrolujete chyby. Taktiež je dobré túto techniku trénovať streľbou na statický cieľ (figurína, fľaša na palici atd.). Spoluhráč si môže ľahnúť na pomyselnú čiaru idúcu od okraju vašej prekážky k cieľu. Pri ležaní vás kontroluje. Dobré je si dávať signál (napr. STOP) keď sa trénujúci hráč úplne schová za prekážku. Vtedy má istotu, že je skrytý a môže sa sústrediť na zrýchlenie svojho snap shsootingu.

Leave a Reply